100000$ za wskazanie luk w kodzie Valorant

Valorant to miliony jak nie miliardy linijek kodu, które odpowiedzialne są za prawidłowe działanie gry. Wszystko to musi działać, ale jednocześnie być dobrze zabezpieczone. Beta testy gry ruszyły 7 kwietnia i już kilka godzin po jej rozpoczęciu znalazł się pierwszy cheat, który przeszkadzał innym graczom podczas rozgrywek. Riot postanowił wynagrodzić twórców cheatów lub zdolnych programistów w odnajdywaniu błędów gry. Za tak cenne dane oferują wynagrodzenie nawet w wysokości 100000$.

Czy to się opłaca?

Cheaty pojawiają się w każdej popularnej grze, ale nie jest to problem, gdy twórcy umieją sobie z tym poradzić. Można wprowadzać antycheaty lub działać prawnie, ale nie zawsze to wystarcza. Riot zatem zaproponował współpracę i chce zapłacić za „popełnione błędy”. Cheaty mogą wyrządzić spore kłopoty i jeżeli gra sobie z tym szybko nie poradzi, przez wielu graczy może zostać skreślona. Warto zatem zainwestować spore oszczędności, aby nie stracić milionów tym bardziej, ze jest to początek gry i gra ma spore perspektywy.

Jeżeli interesują Was dokładne szczegóły, za co Riot płaci zerknijcie na oficjalne ogłoszenie: https://hackerone.com/riot/


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Valorant PolskaPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

miliardylinijek kodu? 😀 ktoś chyba coś mocno zafantazjował 😛 jeśli ta gra ma milion to i tak dużo 😉