Czy w Valorant można dzielić konto ze znajomymi?

Beta Valorant trwa w najlepsze i z każdym dniem przybywa nowych graczy. Nie wszyscy jednak załapali się na dostęp do beta testów i zaczyna się kombinowanie. A może by tak kupić konto lub pożyczyć od kolegi? Bardzo przed tym przestrzegamy, ponieważ nie skończy się to dobrze. Żadna gra (z małymi wyjątkami) nie zezwala na kupowanie i dzielenie się kontem z innymi graczami. W sieci pojawił się zrzut maila od zespołu Riot, na którym widać, że możemy dzielić się kontem, ale może mieć to negatywny wpływ.

Nie wnikamy czy jest to fake czy prawda, ale zdjęcie zyskało dużą popularność i może wprowadzać błąd, ponieważ samo Riot Polska zareagowało na ten wpis i wydało specjalne oświadczenie:

Przypominamy, że zgodnie z warunkami użytkowania gier Riot Games, współdzielenie i pożyczanie kont jest zabronione.

Żeby nie przytłaczać Was całym regulaminem wrzucamy punkt, który dotyczy handlu oraz udostępniania konta

1.4. Czy mogę udostępnić lub sprzedać moje konto lub dane logowania? (Nie).

Tworząc konto, użytkownik musi wybrać unikatową nazwę użytkownika i hasło (zwane dalej łącznie „Danymi logowania”). Użytkownik zgadza się na to, że:

  • Zabronione jest udostępnianie konta lub Danych logowania komukolwiek.
  • Nie można sprzedawać, przekazywać ani udostępniać innym osobom konta lub Danych logowania, ani też proponować podejmowania takich działań.
  • Dane logowania muszą być zachowane w poufności.

Riot poinformował także, że każda próba udostępniania jest notowana i bardzo łatwo wykrywalna. Nie warto zatem ryzykować. Oczywiście nie musicie obawiać się, ze graliście na innym komputerze czy ip jeżeli sytuacja nie powtarza się ciągle. Mamy przecież prawo przemieszczać się (może aktualnie nie) lub korzystać z różnego internetu


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o