Rangi I dobieranie przeciwników w valorant

Cześć, zawodnicy VALORANT! Nazywam się Ian „Brighteyz” Fielding i piszę jako przedstawiciel zespołu odpowiedzialnego za rywalizację, by opowiedzieć wam o trybie rywalizacji w VALORANT, zademonstrować, jak to wszystko działa i wytłumaczyć pewne decyzje naszej ekipy. Tryb rywalizacji pojawi się tuż po patchu 0.49, poczynając od serwerów EU i NA.

Tryb rywalizacji w VALORANT oparty jest na tych samych zasadach, co tryb nierankingowy, jednak skupia się na walce o wyższą stawkę. System rywalizacji w VALORANT wciąż jest w powijakach, jednak z czasem planujemy go rozwijać. Na szczęście w zamkniętej becie możemy się z wami podzielić istotą całego doświadczenia, byśmy wspólnie mogli tworzyć i rozwijać ten tryb. Zależy nam, aby tryb nierankingowy był zawsze dostępny dla graczy, ale ten rankingowy może zostać wyłączony na krótki czas podczas zamkniętej bety, ponieważ pracujemy nad nim i staramy się uwzględnić wasze uwagi.

Nasz system ma na celu rozwiązanie problemów, z jakimi zazwyczaj borykają się gracze w innych tytułach z trybami opartymi na rywalizacji i systemami rankingowymi. Bierzemy także pod uwagę twoje indywidualne umiejętności, dlatego jeśli wymiatasz, a dopuszczasz się tzw. „smurfowania”, ograniczymy liczbę graczy o bardziej dopakowanej randze i dopilnujemy, byście wraz ze swoją ekipą zawsze walczyli z równymi sobie.

Dobra! Oto szybkie podsumowanie. Więcej szczegółów znajduje się niżej.

  • Ukończenie 20 nierankingowych gier odblokowuje tryb rywalizacji
  • 8 rang, każda podzielona na 3 etapy, z wyjątkiem czołowej — VALORANT
  • Rangi członków maksymalnie 5-osobowych drużyn nie mogą różnić się od siebie o więcej niż 2
  • Ranga nie jest widoczna, jeśli przez 14 dni nie bierzesz udziału w grach rankingowych, jednak w tym czasie nie zostanie ona obniżona
  • Ranga osiągnięta podczas zamkniętej bety nie zostanie przeniesiona do pełnej wersji gry

WALCZ O RANGĘ

VALORANT_ICONS_UPDATED-pol_v1.jpg

Po ukończeniu 20 nierankingowych gier dostępna będzie opcja matchmakingu rankingowego. Można uznać to za rozgrzewkę przed rozpoczęciem prawdziwej zabawy.

Istnieje 8 rang, każda podzielona na 3 etapy: Żelazo, Brąz, Srebro, Złoto, Platyna, Diament, Nieśmiertelny oraz najwyższa — VALORANT. W zdobywaniu kolejnych rang najważniejsze jest wygrywanie, jeśli jednak wypadniesz wyjątkowo dobrze, możesz awansować jeszcze szybciej. W drugą stronę działa to tak, że porażki i wyjątkowo kiepskie występy (w odniesieniu do twoich poprzednich gier) obniżą twoją rangę.

Twoje osobiste wyniki będą mieć ogromny wpływ na wczesną ocenę twoich umiejętności, jednak w porównaniu ze zwycięstwami nie będą już tak ważne, ponieważ z czasem skupimy się właśnie na samych umiejętnościach. Tryb rywalizacji mierzy także, jak zdecydowane było zwycięstwo lub jak sromotna była porażka. Uznaliśmy, że jeśli ze zdobytej rangi będą płynąć jakieś korzyści, kiedy wypadasz nadzwyczaj dobrze przez całą grę, zachęci cię to do dalszej walki i nieopuszczania gier.

W przypadku osób z najwyższą rangą — VALORANT — najważniejszy będzie dystans, jaki dzieli cię od przeciwników w przypadku zwycięstwa lub porażki, ponieważ na wyższych poziomach rozgrywek ufamy, że ty i twoi towarzysze osiągnęliście to wszystko własną pracą.

UCZCIWOŚĆ RYWALIZACJI

Nasz system rang i matchmakingu rankingowego powstał z myślą o zapewnieniu wyrównanych starć oraz ograniczeniu do minimum dysproporcji w grze.

Skupienie się na całokształcie twojej skuteczności pomaga nam także o wiele lepiej wykrywać „smurfujących” graczy, zapobiegać zbyt szybkiemu zdobywaniu rang oraz pozwala ci w odpowiedni sposób zaprezentować swoje umiejętności (odzwierciedlające rangę). Dzięki temu poczujesz, że bierzesz udział w o wiele bardziej wyrównanych starciach z graczami, którzy daną rangę osiągnęli wyłącznie za sprawą własnych zdolności.

Podkładanie Spike’a może sprawiać o wiele większą frajdę ze znajomymi, dlatego możesz dołączyć do kolejki matchmakingu rankingowego w maksymalnie 5-osobowej drużynie. Chcemy, by gracze czuli się wspierani nawet podczas gry w 5-osobowej drużynie, ponieważ dla nas jest to kluczowy element gry rankingowej w VALORANT. Jednak rangi członków twojej drużyny muszą znajdować się w obrębie maksymalnie 2 (6 etapów) w stosunku do twojej. Wymóg ten pozwoli mieć pewność, że w przypadku starć, w których jeden z graczy prezentuje poziom znacznie odbiegający od pozostałych, różnica będzie mało odczuwalna.

Podjęliśmy także kroki, by niezależnie od wielkości twojej kolejki poziom gry był podobny do twojego. Nasz matchmaking rankingowy bierze pod uwagę gotowy rozmiar drużyny i automatycznie optymalizuje grę, by po przeciwnej stronie stała drużyna o podobnej liczebności.

Śledzony będzie także brak aktywności w danej randze. Jeśli nie rozegrasz gry rankingowej w ciągu 14 dni, twoje konto zostanie uznane za „nieaktywne”, a ranga ukryta. Bez obaw — po pierwszej grze twoja ranga wyświetli się ponownie. Chcemy mieć pewność, że kiedy inni gracze widzą twoją rangę, jak najwierniej odzwierciedla ona twoje umiejętności. Po 14 dniach nieaktywności nie możemy być pewni, czy nadal trzymasz poziom. Wiedz jednak, że nie obniżymy sztucznie twojej rangi „w tle”, dlatego nie martw się, jeśli zawsze prezentujesz wysoki poziom.

POSTĘP RANKINGOWY I NIE TYLKO

Społeczność VALORANT będzie wyznacznikiem dalszego rozwoju trybu rywalizacji dla naszej ekipy oraz kierunku, w jakim podążą systemy rankingowe podczas zamkniętej bety, a zwłaszcza po premierze gry. Obecnie zastanawiamy się nad dodaniem elementu stałego postępu rankingowego, który uznaje twoje osiągnięcia w rywalizacji dla wszystkich rang poza twoją wyświetlaną w grze.

Więcej na ten temat oraz o kolejnych usprawnieniach w trybie rywalizacji VALORANT i rangach opowiemy bliżej premiery.

 

źródło: https://beta.playvalorant.com/pl-pl/news/dev/rangi-i-dobieranie-przeciwnikow-w-valorant/


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o